25 czerwca 2014

Podświetlane półki szklane - cz.1

Uuuuuuu, nie było nas długo.
Wróciliśmy! W nowej odsłonie strony i sklepu, i mamy dla was pomysły na podświetlane półki szklane!

Dzisiaj - wykorzystanie samonośnych półek szklanych podświetlanych taśmami LED. Zobaczcie jak świetnie wyglądają. Białe, kolorowe, a może RGB? Salon, kuchnia, łazienka, hall, sklep, restauracja czy salon kosmetyczny!

Półki te można znacznie obciążyć, nawet do 50kg przy użyciu np. profilu PS-10! Książki, sprzęt audio, pełne butelki, ...

Elegancko wyglądają i ładnie eksponują przedmioty.

półki szklane LED | inspiracje LED



półki szklane LED | inspiracje LED

A tu trochę inspiracji z naszych realizacji:




A teraz coś z uwag technicznych.

Grubość szkła (a co za tym idzie - profilu), dobrze dobrać nie tylko pod przedmioty, które będą na półce eksponowane, ale i pod względem estetycznym. Cieniutkie 6mm, eleganckie 8mm czy solidne 10mm szkło. Każde trochę inaczej się prezentuje, smuga światła jest większa bądź mniejsza, a i profile mają różne wymiary.

Rodzaj szkła. Żeby uzyskać świecącą równo krawędź półka szklana musi zostać wypiaskowana na trzech krawędziach (po za tą, która wchodzi w profil), aby uzyskać efekt całej świecącej półki - piaskujemy całe szkło razem z krawędziami. Taką usługę możemy bezproblemu uzyskać u szklarza. Należy pamiętać, że im głębsza półka, tym słabiej będzie rozchodziło się światło - przy głębokości 45-50cm, przednia część szkła będzie słabiej świecić, niż ta przy samym profilu.

Zazwyczaj do podświetlenia szkła używa się taśmy LED 3528 300LED/5mb, IP20. Jest to optymalna i tania wersja. Przy głębszych półkach warto zakupić mocniejszą taśmę, np. 5050 300LED/5mb.

Należy pamiętać, że potrzebny jest do taśm LED zasilacz. Dobrze też przewidzieć gdzieś włącznik - z pilota, ścienny, a może na klaśnięcie :D


W sklepie mamy dla was promocję! Do profili do półek szklanych PS-6, PS-8 i PS-10 dorzucamy taśmę LED 3528 GRATIS! O całej akcji przeczytacie tutaj => klik.


Źródło zdjęć: 1, 2, 3, 4, 5


5 komentarzy:

  1. Ciekawe rozwiązanie :)
    ____________________________________________________________________________________________
    Pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga http://sekrety-it.blogspot.com/ oraz na twittera, jeśli chcecie być na bieżąco https://twitter.com/flatchjack

    OdpowiedzUsuń
  2. Odnośnie zasilacza do LED, znalazłam informację, że musi mieć większą moc od całej taśmy. Jest jednak jakaś max. wartość, o którą może być ona większa?

    OdpowiedzUsuń
  3. Wydaje mi się, że każdy, kto ma możliwość powinien sobie zamontować coś takiego w domku, wygląda to genialnie. Dodatkowo jest praktyczne, bo oświetli w nocy przejścia, a to chyba najważniejsze :)

    OdpowiedzUsuń
  4. W sumie pomysł fajny bo takie oświetlenie ciekawie się prezentuje. Ale jest jeden minus - na szkle widać wszystko wtedy, każdy paproch czy smugę po myciu. Rozwiązanie tylko dla tych pedantycznych osób. Może lepiej taśmy LED rozłożyć? na Interblue mają duży wybór.

    OdpowiedzUsuń
  5. Faktycznie w momencie gdy chcemy mieć takie efekty u siebie to ja również jestem zdania, ze fajnie jest je zlecić komuś kto zna się na elektryce. Ja sama korzystam najczęściej z usług elektryka https://wzu-energpol.pl/ i wiem, że to jest dobry wybór fachowca.

    OdpowiedzUsuń